| Part Number | BLM18EG221TN1D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 715160 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 1A 0603 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BLM18EG221TN1D |
| Datasheet download |
| Part Number | BLM18EG221TN1D |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 1.6 x 0.8 x 0.5 mm |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Package/Case | 0603 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Tolerance | 25 % |
| Max Processing Temp | 245 to 260 |
| Core Material | Ferrite |
| Type | Chip Bead |
| Product Depth | 0.8 mm |
| Product Height | 0.5 mm |
| Product Length | 1.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-BLM18EG221TN1D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz 11.26Q-Factor Ferrite 1.19A T R Download PDF datasheet for SRR4028-100Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 82uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 1A T R Download PDF datasheet for SDR1006-820KL.pdf |
|
Bourns | Ind Chip Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 35Q-Factor Ferrite 3A 1008 T R Download PDF datasheet for PM1008S-1R0M-RC.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz Ferrite 650mA 2424 T R Download PDF datasheet for NRS6012T 220MMGJ.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 6.8nH 5% 100MHz 8Q-Factor Ceramic 320mA 0402 T R Download PDF datasheet for ELJRF6N8JFB.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 27nH 5% 100MHz 10Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for ELJRE27NJFA.pdf |
|
INPAQ TECHNOLOGY | Ind Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 6A 1206 Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for MHC3216S121WBE.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind General Purpose Chip Unshielded Wirewound 100uH 10% 1MHz 40Q-Factor Ferrite 160mA 1812 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH43MN101K03L.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 30% 100KHz 10Q-Factor Ferrite 1.15A T R Download PDF datasheet for SRR6028-330Y.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Shielded Multi-Layer 47nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 300mA 0603 T R Download PDF datasheet for AIMC-0603-47NJ-T.pdf |