GJM1555C1H3R3CB01D Murata Manufacturing
GJM1555C1H3R3CB01D Images
Please contact us for more photos of GJM1555C1H3R3CB01D
Part Number GJM1555C1H3R3CB01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 3.3pF 50V C0G 0.25pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GJM1555C1H3R3CB01D
Datasheet download GJM1555C1H3R3CB01D.pdf
Request Quotation for GJM1555C1H3R3CB01D
GJM1555C1H3R3CB01D Specifications
Part Number GJM1555C1H3R3CB01D
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 270
Case Style Ceramic Chip
Tolerance 0.25 pF
Case Size 0402
Dielectric C0G
Operating Temperature -55 to 125 °C
Voltage(DC) 50 V
Package/Case 0402
Rad Hard No
Capacitance Value 3.3 pF
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm