GRM033R61A104KE15D Murata Manufacturing
GRM033R61A104KE15D Images
Please contact us for more photos of GRM033R61A104KE15D
Part Number GRM033R61A104KE15D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 10V X5R 10% SMD 0201 85\u00b0C Paper T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM033R61A104KE15D
Datasheet download GRM033R61A104KE15D.pdf
Request Quotation for GRM033R61A104KE15D
GRM033R61A104KE15D Specifications
Part Number GRM033R61A104KE15D
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Rad Hard No
Case Size 0201
Capacitance Value 0.1 uF
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 270
Operating Temperature -55 to 85 °C
Product Dimensions 0.6 x 0.3 x 0.3 mm
Tolerance 10 %
Case Style Ceramic Chip
Package/Case 0201
Dielectric X5R
Voltage(DC) 10 V
Product Depth 0.3 mm
Product Height 0.3 mm
Product Length 0.6 mm