GRM1555C1H3R3BA01D Murata Manufacturing
GRM1555C1H3R3BA01D Images
Please contact us for more photos of GRM1555C1H3R3BA01D
Part Number GRM1555C1H3R3BA01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 3.3pF 50V C0G 0.1pF SMD 0402 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM1555C1H3R3BA01D
Datasheet download GRM1555C1H3R3BA01D.pdf
Request Quotation for GRM1555C1H3R3BA01D
GRM1555C1H3R3BA01D Specifications
Part Number GRM1555C1H3R3BA01D
Max Processing Temp 270
Tolerance 0.1 pF
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.5 mm
Case Style Ceramic Chip
Voltage(DC) 50 V
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Capacitance Value 3.3 pF
Dielectric C0G
Case Size 0402
Mounting Surface Mount
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1 mm