TMK325BJ226MM-P TAIYO YUDEN
TMK325BJ226MM-P Images
Please contact us for more photos of TMK325BJ226MM-P
Part Number TMK325BJ226MM-P
Manufacturer TAIYO YUDEN
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 22uF 25V X5R 20% SMD 1210 85\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TMK325BJ226MM-P
Datasheet download TMK325BJ226MM-P.pdf
Request Quotation for TMK325BJ226MM-P
TMK325BJ226MM-P Specifications
Part Number TMK325BJ226MM-P
Construction Flat
Mounting Surface Mount
Packaging Embossed Tape and Reel
Capacitance Value 22 uF
Rad Hard No
Package/Case 1210
Case Size 1210
Tolerance 20 %
Operating Temperature -55 to 85 °C
Voltage(DC) 25 V
Max Processing Temp 260 °C
Pin Count 2
Dielectric X5R
Termination Style Wraparound
Product Depth 2.5 mm
Product Height 2.5 mm
Product Length 3.2 mm