GRM188R71C473KA01D Murata Manufacturing
GRM188R71C473KA01D Images
Please contact us for more photos of GRM188R71C473KA01D
Part Number GRM188R71C473KA01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.047uF 16V X7R 10% SMD 0603 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM188R71C473KA01D
Datasheet download GRM188R71C473KA01D.pdf
Request Quotation for GRM188R71C473KA01D
GRM188R71C473KA01D Specifications
Part Number GRM188R71C473KA01D
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 270
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package/Case 0603
Voltage(DC) 16 V
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.8 mm
Dielectric X7R
Capacitance Value 0.047 uF
Rad Hard No
Tolerance 10 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.8 mm
Product Length 1.6 mm