GRM219R72A681KA01D Murata Manufacturing
GRM219R72A681KA01D Images
Please contact us for more photos of GRM219R72A681KA01D
Part Number GRM219R72A681KA01D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 680pF 100V X7R 10% SMD 0805 125\u00b0C Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM219R72A681KA01D
Datasheet download GRM219R72A681KA01D.pdf
Request Quotation for GRM219R72A681KA01D
GRM219R72A681KA01D Specifications
Part Number GRM219R72A681KA01D
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Rad Hard No
Capacitance Value 680 pF
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 125 °C
Max Processing Temp 270
Case Size 0805
Tolerance 10 %
Dielectric X7R
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.85 mm
Voltage(DC) 100 V
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.85 mm
Product Length 2 mm