GRM55DR73A104KW01L Murata Manufacturing
GRM55DR73A104KW01L Images
Please contact us for more photos of GRM55DR73A104KW01L
Part Number GRM55DR73A104KW01L
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 0.1uF 1000V X7R 10% SMD 2220 125\u00b0C Embossed T R
Category Capacitors
Family Capacitor Ceramic Multilayer
ROHS Compliant Yes
MSL Level GRM55DR73A104KW01L
Datasheet download GRM55DR73A104KW01L.pdf
Request Quotation for GRM55DR73A104KW01L
GRM55DR73A104KW01L Specifications
Part Number GRM55DR73A104KW01L
Construction Flat
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Case Size 2220
Case Style Ceramic Chip
Max Processing Temp 270
Operating Temperature -55 to 125 °C
Package/Case 2220
Dielectric X7R
Capacitance Value 0.1 uF
Voltage(DC) 1 kV
Rad Hard No
Product Dimensions 5.7 x 5 x 2 mm
Tolerance 10 %
Product Depth 5 mm
Product Height 2 mm
Product Length 5.7 mm