LQG15HN7N5J02D Murata Manufacturing
LQG15HN7N5J02D Images
Please contact us for more photos of LQG15HN7N5J02D
Part Number LQG15HN7N5J02D
Manufacturer Murata Manufacturing
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind RF Chip Multi-Layer 7.5nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 0402 Paper T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level LQG15HN7N5J02D
Datasheet download LQG15HN7N5J02D.pdf
Request Quotation for LQG15HN7N5J02D
LQG15HN7N5J02D Specifications
Part Number LQG15HN7N5J02D
Tolerance 5 %
Minimum Quality Factor 8@100MHz
Max Processing Temp 260
Package/Case 0402
Lead Finish Matte Tin
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Technology Multi-Layer
Test Frequency 100 MHz
Core Material Air
Type RF Chip
Product Dimensions 1.05 x 0.55 x 0.55 mm
Product Depth 0.55 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 1.05 mm