| Part Number | LI1806C151R-10 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird |
| Quantity in stock | 593810 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Chip Bead 150Ohm 100MHz Ferrite 300mA 1806 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LI1806C151R-10 |
| Datasheet download |
| Part Number | LI1806C151R-10 |
|---|---|
| Product Dimensions | 4.5 x 1.6 x 1.6 mm |
| Type | Chip Bead |
| Core Material | Ferrite |
| Package/Case | 1806 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 1.6 mm |
| Product Length | 4.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-LI1806C151R-10 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 15uH 20% 100KHz 1.7A T R Download PDF datasheet for P1167.153NLT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Drum Core 470uH 20% 100KHz 570mA T R Download PDF datasheet for PA4308.474NLT.pdf |
|
Panasonic | FIXED INDUCTORS 1.0UH 20% 2.4A 24MOHM - |
|
NIC Components | Ind High Current Chip Bead 600Ohm 25% 100MHz Ferrite 2A 1206 T R Download PDF datasheet for NCB-H1206B601TR200F.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 3.3uH 20% 1KHz 22Q-Factor Ferrite 2A T R Download PDF datasheet for SDR0604-3R3ML.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 215nH 10% 100KHz Ferrite 60A T R Download PDF datasheet for FP1007R1-R22-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 55uH 20% 560mA T R Download PDF datasheet for PE-53813SNLT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead Wirewound 220nH 20% 25A T R Download PDF datasheet for PA0511.221NLT.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Molded Wirewound 1.5uH 15% 1KHz Ferrite 8.7A 5832 T R Download PDF datasheet for IHSM5832ER1R5L.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 47uH 10% 1KHz 20Q-Factor Ferrite 1.25A T R Download PDF datasheet for SDR1006-470KL.pdf |