| Part Number | NX3225GA-12.000M-STD-CRG-2 |
|---|---|
| Manufacturer | NDK |
| Quantity in stock | 449920 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 12MHz 8pF 100\u2126 4-Pin SMD |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NX3225GA-12.000M-STD-CRG-2 |
| Datasheet download |
| Part Number | NX3225GA-12.000M-STD-CRG-2 |
|---|---|
| Type | Crystal |
| Mode of Oscillation | Fundamental |
| Frequency Tolerance | ±20 ppm |
| Supplier Package | SMD |
| Pin Count | 4 |
| Series Resistance | 100 Ohm |
| Rad Hard | No |
| Load Capacitance | 8 pF |
| Frequency Stability | ±30 ppm |
| Standard Frequency | 12 MHz |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Dimensions | 3.2 x 2.5 x 0.75 mm |
| Package | 4SMD |
| Replacement Part Number | PART-NX3225GA-12.000M-STD-CRG-2 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | - - |
|
AVX | Crystal 16MHz 8pF 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for CX3225GA16000D0PTVCC.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 32MHz 8pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for Q22FA1280002511.pdf |
|
Abracon | Crystal 40MHz 10pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for ABM8G-40.000MHZ-B4Y-T3.pdf |
|
Diodes Incorporated | Crystal 25MHz 20pF 2-Pin HC 49 T R Download PDF datasheet for 49SMLB25.0000-20GGC-E(T).pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 26MHz 12pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q22FA1280052800.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ceramic Resonator 8MHz 33pF 3-Pin SMD Embossed T R Download PDF datasheet for CSTCE8M00G15C99-R0.pdf |
|
Fox | Crystal 22.1184MHz 2-Pin HC 49S Download PDF datasheet for 277LF-22.1184-8.pdf |
|
TAI-SAW TECHNOLOGY | Crystal 48MHz 10pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for TZ2492A.pdf |
|
Abracon | Crystal 10MHz 18pF 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for ABM7-10.000MHZ-D2Y-T.pdf |