NAZT471M25V10X10.5LBF NIC Components
NAZT471M25V10X10.5LBF Images
Please contact us for more photos of NAZT471M25V10X10.5LBF
Part Number NAZT471M25V10X10.5LBF
Manufacturer NIC Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 470uF 25V 20% (10 X 10.5mm) SMD 670mA 5000h 105\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level NAZT471M25V10X10.5LBF
Datasheet download NAZT471M25V10X10.5LBF.pdf
Request Quotation for NAZT471M25V10X10.5LBF
NAZT471M25V10X10.5LBF Specifications
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Product Dimensions 10.5 mm
Operating Temperature -55 to 105 °C
Leakage Current 3@2Min uA
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Construction Cylindrical
Lead Finish Tin/Bismuth
Package/Case 10 X 10.5(Max)
Max Processing Temp 250
Voltage(DC) 25 V
Capacitance Value 470 uF
Ripple Current 670 mA
Product Diameter 10 mm