NRC06F1332TRF NIC Components
NRC06F1332TRF Images
Please contact us for more photos of NRC06F1332TRF
Part Number NRC06F1332TRF
Manufacturer NIC Components
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 13.3K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level NRC06F1332TRF
Datasheet download NRC06F1332TRF.pdf
Request Quotation for NRC06F1332TRF
NRC06F1332TRF Specifications
Part Number NRC06F1332TRF
Lead Finish Matte Tin
Rad Hard No
Resistance Value 13.3 kOhm
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Case Style Molded
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Max Processing Temp 270
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm