TNPW12062K50FHEA Vishay
TNPW12062K50FHEA Images
Please contact us for more photos of TNPW12062K50FHEA
Part Number TNPW12062K50FHEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 2.5K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level TNPW12062K50FHEA
Datasheet download TNPW12062K50FHEA.pdf
Request Quotation for TNPW12062K50FHEA
TNPW12062K50FHEA Specifications
Part Number TNPW12062K50FHEA
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 2.5 kOhm
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Pin Count 2
Rad Hard No
Supplier Package 1206
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Case Size 1206
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm