ERJ1TNF5101U Panasonic
ERJ1TNF5101U Images
Please contact us for more photos of ERJ1TNF5101U
Part Number ERJ1TNF5101U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 5.1K Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1TNF5101U
Datasheet download ERJ1TNF5101U.pdf
Request Quotation for ERJ1TNF5101U
ERJ1TNF5101U Specifications
Part Number ERJ1TNF5101U
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Rad Hard No
Power Rating 1 W
Case Style Molded
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 5.1 kOhm
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm