ELXY250ELL471MJ20S Nippon ChemiCon
ELXY250ELL471MJ20S Images
Please contact us for more photos of ELXY250ELL471MJ20S
Part Number ELXY250ELL471MJ20S
Manufacturer Nippon ChemiCon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description NCCELXY250ELL471MJ20S CAPACITOR CM2 (10X
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level ELXY250ELL471MJ20S
Datasheet download ELXY250ELL471MJ20S.pdf
Request Quotation for ELXY250ELL471MJ20S
ELXY250ELL471MJ20S Specifications
Part Number ELXY250ELL471MJ20S
Replacement Part Number PART-ELXY250ELL471MJ20S
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ELXY250ELL471MJ20S
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
EEEFPE561UAP
Panasonic
Cap Aluminum 560uF 25V 20% (10 X 10.2mm) SMD 0.08 Ohm 850mA 2000 hr 105\u00b0C Embossed T R