EEFUD0G121ER Panasonic
EEFUD0G121ER Images
Please contact us for more photos of EEFUD0G121ER
Part Number EEFUD0G121ER
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 120uF 4V 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 0.015 Ohm 3000mA 1000 hr 105\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEFUD0G121ER
Datasheet download EEFUD0G121ER.pdf
Request Quotation for EEFUD0G121ER
EEFUD0G121ER Specifications
Part Number EEFUD0G121ER
Voltage(DC) 4 V
Product Dimensions 7.3 x 4.3 x 2.8 mm
Package/Case 7.3 X 4.3 X 2.8
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Max Processing Temp 260
Construction Flat
Ripple Current 3000 mA
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -40 to 105 °C
Equivalent Series Resistance 0.015 Ohm
Capacitance Value 120 uF
Lead Finish Tin
Product Depth 4.3 mm
Product Height 2.8 mm
Product Length 7.3 mm