EEEHA1H1R0AR Panasonic
EEEHA1H1R0AR Images
Please contact us for more photos of EEEHA1H1R0AR
Part Number EEEHA1H1R0AR
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 1uF 50V 20% (4 X 5.4mm) SMD 10mA 1000 hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEHA1H1R0AR
Datasheet download EEEHA1H1R0AR.pdf
Request Quotation for EEEHA1H1R0AR
EEEHA1H1R0AR Specifications
Part Number EEEHA1H1R0AR
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 1 uF
Operating Temperature -40 to 105 °C
Construction Cylindrical
Package/Case 4 X 5.4
Voltage(DC) 50 V
Product Dimensions 5.4 mm
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Max Processing Temp 260
Leakage Current 3@2Min uA
Ripple Current 10 mA
Lead Finish Tin/Bismuth
Product Diameter 4 mm
Product Height 5.4 mm