EMZA250ADA101MF80G Nippon ChemiCon
EMZA250ADA101MF80G Images
Please contact us for more photos of EMZA250ADA101MF80G
Part Number EMZA250ADA101MF80G
Manufacturer Nippon ChemiCon
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 100uF 25V \u00b120% (6.3 X 7.7mm) Cylindrical 0.34 Ohm 280mA 2000hr 105\u00b0C Cardboard T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EMZA250ADA101MF80G
Datasheet download EMZA250ADA101MF80G.pdf
Request Quotation for EMZA250ADA101MF80G
EMZA250ADA101MF80G Specifications
Part Number EMZA250ADA101MF80G
Lead Finish Tin|Bismuth
Voltage(DC) 25 Vdc
Maximum Processing Temperature 260 °C
Pin Count 2
Rad Hard No
Package/Case 6.3 X 7.7
Operating Temperature -55 to 105 °C
Capacitance Value 100 uF
Equivalent Series Resistance 0.34 Ohm
Package Dimensions 6.3 x 7.7 mm
Mounting Surface Mount
Leakage Current 25@2Min uA
Construction Cylindrical
Lifetime 2000 hr
Ripple Current 280 mA
Tolerance ±20 %
Product Diameter 6.3 mm
Product Height 7.7 mm