4SVP330M Panasonic
4SVP330M Images
Please contact us for more photos of 4SVP330M
Part Number 4SVP330M
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 330uF 4V 20% (8 X 6.9mm) Cylindrical 2560mA 2000hr 105\u00b0C T R
Category Capacitors
Family Capacitor Aluminum
ROHS Compliant Yes
MSL Level 4SVP330M
Datasheet download 4SVP330M.pdf
Request Quotation for 4SVP330M
4SVP330M Specifications
Part Number 4SVP330M
Package/Case 8 X 6.9
Mounting Surface Mount
Equivalent Series Resistance 0.035 Ohm
Construction Cylindrical
Max Processing Temp 250|260
Capacitance Value 330 uF
Lifetime 2000 hr
Ripple Current 2560 mA
Voltage(DC) 4 V
Operating Temperature -55 to 105 °C
Leakage Current
Pin Count 2
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Product Diameter 8 mm
Product Height 6.9 mm