ECA1EM100 Panasonic
ECA1EM100 Images
Please contact us for more photos of ECA1EM100
Part Number ECA1EM100
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 10uF 25V 20% Radial 2000 hr 85\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECA1EM100
Datasheet download ECA1EM100.pdf
Request Quotation for ECA1EM100
ECA1EM100 Specifications
Part Number ECA1EM100
Capacitance Value 10 uF
Max Processing Temp 250 to 260
Voltage(DC) 25 V
Termination Style Radial
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Operating Temperature -40 to 85 °C