ECA1VM100 Panasonic
ECA1VM100 Images
Please contact us for more photos of ECA1VM100
Part Number ECA1VM100
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 10uF 35V 20% Radial 2000 hr 85\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECA1VM100
Datasheet download ECA1VM100.pdf
Request Quotation for ECA1VM100
ECA1VM100 Specifications
Part Number ECA1VM100
Capacitance Value 10 uF
Lead Finish Tin
Voltage(DC) 35 V
Termination Style Radial
Leakage Current 3@2Min uA
Operating Temperature -40 to 85 °C
Rad Hard No
Tolerance 20 %