ECEA1EKA100B Panasonic
ECEA1EKA100B Images
Please contact us for more photos of ECEA1EKA100B
Part Number ECEA1EKA100B
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 10uF 25V 20% (4 X 7mm) Radial 5mm 28mA 1000 hr 85\u00b0C Ammo Pack
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECEA1EKA100B
Datasheet download ECEA1EKA100B.pdf
Request Quotation for ECEA1EKA100B
ECEA1EKA100B Specifications
Part Number ECEA1EKA100B
Max Processing Temp 250 to 260
Capacitance Value 10 uF
Mounting Through Hole
Lead Pitch For Radial 5 mm
Lead Finish Tin
Voltage(DC) 25 V
Product Dimensions 7 mm
Termination Style Radial
Rad Hard No
Ripple Current 28 mA
Tolerance 20 %
Operating Temperature -40 to 85 °C
Leakage Current 3@2Min uA
Package/Case 4 X 7
Product Diameter 4 mm
Product Height 7 mm