ECEA1EN470U Panasonic
ECEA1EN470U Images
Please contact us for more photos of ECEA1EN470U
Part Number ECEA1EN470U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 47uF 25V 20% (6.3 X 11.2mm) Radial 2.5mm 110mA 2000 hr 85\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECEA1EN470U
Datasheet download ECEA1EN470U.pdf
Request Quotation for ECEA1EN470U
ECEA1EN470U Specifications
Part Number ECEA1EN470U
Voltage(DC) 25 V
Lead Pitch For Radial 2.5 mm
Ripple Current 110 mA
Rad Hard No
Termination Style Radial
Tolerance 20 %
Operating Temperature -40 to 85 °C
Product Dimensions 11.2 mm
Leakage Current 38.25@5Min uA
Package/Case 6.3 X 11.2
Max Processing Temp 250 to 260
Lifetime 2000 hr
Capacitance Value 47 uF
Lead Finish Tin
Mounting Through Hole
Product Diameter 6.3 mm
Product Height 11.2 mm