ECEA1HKA220 Panasonic
ECEA1HKA220 Images
Please contact us for more photos of ECEA1HKA220
Part Number ECEA1HKA220
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 50V 20% (6.3 X 7mm) Radial 2.5mm 60mA 1000h 85\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECEA1HKA220
Datasheet download ECEA1HKA220.pdf
Request Quotation for ECEA1HKA220
ECEA1HKA220 Specifications
Part Number ECEA1HKA220
Mounting Through Hole
Capacitance Value 22 uF
Package/Case 6.3 X 7
Product Dimensions 7 mm
Voltage(DC) 50 V
Termination Style Radial
Lead Pitch For Radial 2.5 mm
Rad Hard No
Ripple Current 60 mA
Tolerance 20 %
Operating Temperature -40 to 85 °C
Leakage Current 11@2Min uA
Product Diameter 6.3 mm
Product Height 7 mm