ECEA1VKA220B Panasonic
ECEA1VKA220B Images
Please contact us for more photos of ECEA1VKA220B
Part Number ECEA1VKA220B
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 22uF 35V 20% (6.3 X 7mm) Radial 5mm 60mA 1000 hr 85\u00b0C Ammo Pack
ROHS Compliant Yes
MSL Level ECEA1VKA220B
Datasheet download ECEA1VKA220B.pdf
Request Quotation for ECEA1VKA220B
ECEA1VKA220B Specifications
Part Number ECEA1VKA220B
Max Processing Temp 250 to 260
Capacitance Value 22 uF
Voltage(DC) 35 V
Lead Finish Tin
Lead Pitch For Radial 5 mm
Mounting Through Hole
Package/Case 6.3 X 7
Product Dimensions 7 mm
Termination Style Radial
Ripple Current 60 mA
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Operating Temperature -40 to 85 °C
Leakage Current 7.7@2Min uA
Product Diameter 6.3 mm
Product Height 7 mm