| Part Number | EEE-FK1E332AM |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 308730 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Aluminum 3300uF 25V 20% (18 X 16.5mm) SMD 2060mA 5000 hr 105\u00b0C T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Aluminum |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EEE-FK1E332AM |
| Datasheet download |
| Part Number | EEE-FK1E332AM |
|---|---|
| Product Dimensions | 16.5 mm |
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Voltage(DC) | 25 V |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 245 |
| Construction | Cylindrical |
| Package/Case | 18 X 16.5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 3300 uF |
| Lead Finish | Tin |
| Leakage Current | 825@2Min uA |
| Ripple Current | 2060 mA |
| Product Diameter | 18 mm |
| Product Height | 16.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-EEE-FK1E332AM |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Cap Aluminum 39uF 16V 20% (5 X 5.9mm) Cylindrical 2350mA 2000hr 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for 16SVPC39MV.pdf |
|
Panasonic | Cap Aluminum 22uF 63V 20% (6.3 X 7.7mm) Aluminum Cylindrical Can 0.08 Ohm 900mA 4000 hr 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for EEHZC1J220XP.pdf |
|
Panasonic | Cap Aluminum 330uF 100V 20% (12.5 X 25mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 700mA 2000 hr 85\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for ECA2AM331B.pdf |
|
Panasonic | Cap Aluminum 100uF 35V 20% (8 X 11.5mm) Radial 3.5mm 555mA 2000 hr 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for EEUFC1V101.pdf |
|
Nippon ChemiCon | Cap Aluminum 470uF 6.3V \u00b120% (8 X 7.7mm) Cylindrical 0.009 Ohm 4500mA 15000hr 105\u00b0C Plastic T R Download PDF datasheet for APXF6R3ARA471MH80G.pdf |
|
Nichicon | Cap Aluminum 47uF 16V 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 230mA 2000h 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for UUD1C470MCL1GS.pdf |
|
Panasonic | Cap Aluminum 22uF 16V 20% (5 X 5.8mm) SMD 39mA 2000 hr 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for EEEHB1C220R.pdf |
|
Panasonic | Cap Aluminum 3.3uF 450V 20% (10 X 16mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 5mm 60mA 2000 hr 85\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECA2WM3R3.pdf |
|
Nippon ChemiCon | Cap Aluminum 2200uF 35V \u00b120% (16 X 31.5mm) Radial Aluminum Cylindrical Can 7.5mm 0.017 Ohm 3450mA 10000hr 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for EKY-350ELL222MLN3S.pdf |
|
Nippon ChemiCon | NCCEKZH250ELL102MJ201 CAPACITOR (HF) - |