B43504B5107M007 TDK
B43504B5107M007 Images
Please contact us for more photos of B43504B5107M007
Part Number B43504B5107M007
Manufacturer TDK
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 100uF 450V 20% (25 X 30mm) 10mm 1.35 Ohm 650mA 3000 hr 105\u00b0C Bulk
ROHS Compliant Yes
MSL Level B43504B5107M007
Datasheet download B43504B5107M007.pdf
Request Quotation for B43504B5107M007
B43504B5107M007 Specifications
Part Number B43504B5107M007
Lead Finish Matte Tin
Voltage(DC) 450 V
Ripple Current 650 mA
Operating Temperature -25 to 105 °C
Product Dimensions 30 mm
Package/Case 25 X 30
Mounting Through Hole
Capacitance Value 100 uF
Termination Style Snap-In
Rad Hard No
Max Processing Temp 280
Tolerance 20 %
Equivalent Series Resistance 1.35 Ohm
Lead Pitch For Radial 10 mm
Product Diameter 25 mm
Product Height 30 mm