EEEFK1E330UR Panasonic
EEEFK1E330UR Images
Please contact us for more photos of EEEFK1E330UR
Part Number EEEFK1E330UR
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 33uF 25V 20% (5 X 5.8mm) SMD 160mA 2000h 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEFK1E330UR
Datasheet download EEEFK1E330UR.pdf
Request Quotation for EEEFK1E330UR
EEEFK1E330UR Specifications
Part Number EEEFK1E330UR
Capacitance Value 33 uF
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 5.8 mm
Ripple Current 160 mA
Package/Case 5 X 5.8
Construction Cylindrical
Voltage(DC) 25 V
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Leakage Current 8.25@2Min uA
Max Processing Temp 250
Lead Finish Tin/Bismuth
Operating Temperature -55 to 105 °C
Product Diameter 5 mm
Product Height 5.8 mm