EEEFK1H221GP Panasonic
EEEFK1H221GP Images
Please contact us for more photos of EEEFK1H221GP
Part Number EEEFK1H221GP
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 220uF 50V 20% (10 X 10.2mm) SMD 670mA 5000h 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEFK1H221GP
Datasheet download EEEFK1H221GP.pdf
Request Quotation for EEEFK1H221GP
EEEFK1H221GP Specifications
Part Number EEEFK1H221GP
Mounting Surface Mount
Capacitance Value 220 uF
Leakage Current 110@2Min uA
Construction Cylindrical
Package/Case 10 X 10.2
Operating Temperature -55 to 105 °C
Lead Finish Tin/Bismuth
Voltage(DC) 50 V
Product Dimensions 10.2 mm
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Max Processing Temp 235
Ripple Current 670 mA
Product Diameter 10 mm
Product Height 10.2 mm