EEEFK2A330P Panasonic
EEEFK2A330P Images
Please contact us for more photos of EEEFK2A330P
Part Number EEEFK2A330P
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 33uF 100V 20% (10 X 10.2mm) SMD 200mA 2000 hr 105\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEEFK2A330P
Datasheet download EEEFK2A330P.pdf
Request Quotation for EEEFK2A330P
EEEFK2A330P Specifications
Part Number EEEFK2A330P
Operating Temperature -55 to 105 °C
Lead Finish Tin/Bismuth
Voltage(DC) 100 V
Product Dimensions 10.2 mm
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Max Processing Temp 235
Ripple Current 200 mA
Capacitance Value 33 uF
Mounting Surface Mount
Leakage Current 33@2Min uA
Package/Case 10 X 10.2
Construction Cylindrical
Type Cylindrical
Product Diameter 10 mm
Product Height 10.2 mm