EEFUE0K101ER Panasonic
EEFUE0K101ER Images
Please contact us for more photos of EEFUE0K101ER
Part Number EEFUE0K101ER
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Aluminum 100uF 8V 20% (7.3 X 4.3 X 4.2mm) SMD 0.012 Ohm 3300mA 1000 hr 105\u00b0C Embossed T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level EEFUE0K101ER
Datasheet download EEFUE0K101ER.pdf
Request Quotation for EEFUE0K101ER
EEFUE0K101ER Specifications
Part Number EEFUE0K101ER
Construction Flat
Ripple Current 3300 mA
Mounting Surface Mount
Package/Case 7.3 X 4.3 X 4.2
Operating Temperature -40 to 105 °C
Lead Finish Tin
Capacitance Value 100 uF
Tolerance 20 %
Max Processing Temp 260
Equivalent Series Resistance 0.012 Ohm
Leakage Current 3@2Min uA
Product Dimensions 7.3 x 4.3 x 4.2 mm
Voltage(DC) 8 V
Product Depth 4.3 mm
Product Height 4.2 mm
Product Length 7.3 mm