| Part Number | ELL6SH820M |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 138370 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Choke Coil Shielded 82uH 20% 100KHz 450mA Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELL6SH820M |
| Datasheet download |
| Part Number | ELL6SH820M |
|---|---|
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 6.9 X 6.5 X 3.3 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Product Dimensions | 6.9 x 6.5 x 3.3 mm |
| Product Depth | 6.5 mm |
| Product Height | 3.3 mm |
| Product Length | 6.9 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELL6SH820M |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Metal 2.5A 1515 T R Download PDF datasheet for MDMK4040T2R2MF.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 470nH 20% 100KHz 6.7A 1212 T R Download PDF datasheet for IHLP1212AEERR47M11.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 68nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 350mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for CIH10T68NJNC.pdf |
|
NIC Components | Ind High Current Chip Bead 220Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0805 T R Download PDF datasheet for NCB-H0805A221TR300F.pdf |
|
Samsung Electro-Mechanics | Ind High Frequency Chip Multi-Layer 56nH 5% 100MHz 12Q-Factor 300mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for CIH10T56NJNC.pdf |
|
Bourns | Ind Common Mode Choke 500uH 6A T R Download PDF datasheet for PM3700-20-RC.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Chip Bead 330Ohm 25% 100MHz Ferrite 400mA 0603 Paper T R Download PDF datasheet for BLM18BB331SN1D.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 300Ohm 100MHz Ferrite 700mA 0805 T R Download PDF datasheet for LI0805G301R-10.pdf |
|
TDK | Ind Laser Cut 82nH 5% 100MHz 14Q-Factor Copper Plated Ceramic 220mA 0603 T R Download PDF datasheet for B82496C3820J.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 4.7uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 13.5A T R Download PDF datasheet for SRP1265A-4R7M.pdf |