| Part Number | FBMH1608HL121-T |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 303750 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind High Current Chip Bead 120Ohm 25% 100MHz Ferrite 900mA 0603 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FBMH1608HL121-T |
| Datasheet download |
| Part Number | FBMH1608HL121-T |
|---|---|
| Tolerance | 25 % |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Product Dimensions | 1.75 x 0.95 x 0.95 mm |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Package/Case | 0603 |
| Product Depth | 0.95 mm |
| Product Height | 0.95 mm |
| Product Length | 1.75 mm |
| Replacement Part Number | PART-FBMH1608HL121-T |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | FLAT PAC POWER INDUCTOR 2 PAD SMT Download PDF datasheet for FP1008R5-R150-R.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Powdered Iron 5.5A T R Download PDF datasheet for HCM0703-4R7-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Shielded Wirewound 150uH 20% 100KHz 1A T R Download PDF datasheet for P1168.154NLT.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 1.5uH 20% 100KHz 13.3A T R Download PDF datasheet for PG0642.152NLT.pdf |
|
TDK | Ind General Purpose Chip Wirewound 1uH 5% 7.96MHz 20Q-Factor Ferrite 250mA 0805 Blister T R Download PDF datasheet for B82498B1102J.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 1.5uH 20% 100KHz Iron 10A T R Download PDF datasheet for SRP7030-1R5FM.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Unshielded Multi-Layer 6.8nH 0.3nH 100MHz 9Q-Factor Ceramic 300mA 0402 T R Download PDF datasheet for AIMC-0402-6N8S-T.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 3.3A 2525 Embossed T R Download PDF datasheet for LQH66SN2R2M03L.pdf |
|
NIC Components | Ind Common Mode Choke Shielded Wirewound 550Ohm 25% 100MHz Ferrite 300mA 1206 T R Download PDF datasheet for NCC1206F551HTRF.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Shielded 6.8uH 30% 100KHz 800mA 1212 Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLVGG6R8N.pdf |