| Part Number | LQG15HS3N3S02D |
|---|---|
| Manufacturer | Murata Manufacturing |
| Quantity in stock | 369720 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Chip Multi-Layer 3.3nH 0.3nH 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 0402 Paper T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LQG15HS3N3S02D |
| Datasheet download |
| Part Number | LQG15HS3N3S02D |
|---|---|
| Type | RF Chip |
| Tolerance | 0.3 nH |
| Max Processing Temp | 260 |
| Package/Case | 0402 |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Minimum Quality Factor | 8@100MHz |
| Core Material | Air |
| Product Dimensions | 1.05 x 0.55 x 0.55 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Technology | Multi-Layer |
| Test Frequency | 100 MHz |
| Product Depth | 0.55 mm |
| Product Height | 0.55 mm |
| Product Length | 1.05 mm |
| Replacement Part Number | PART-LQG15HS3N3S02D |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Ind RF Chip Thin Film Multilayer 3.9nH 0.2nH 450MHz 27Q-Factor Ceramic 750mA 0805 T R Download PDF datasheet for L08053R9CEWTR\\500.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Inductor, SMD, MLCC, SDCL-D Series, 1005, 56nH, \u00b15%, -55\u00baC~+125\u00baC, T R Download PDF datasheet for SDCL1005C56NJTDF.pdf |
|
Abracon | Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 850mA 0603 T R Download PDF datasheet for ASMPH-0603-2R2M-T.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Iron 32A T R Download PDF datasheet for SRP1270-1R0M.pdf |
|
Eaton | Ind Power 150nH 10% 100KHz Ferrite 60A T R Download PDF datasheet for FP1309B1-R150-R.pdf |
|
Eaton | IND, HIGH CURRENT, 1.0UH, 17A, 2 PADS, SMT Download PDF datasheet for HCP0704-1R0-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 330uH 20% 100KHz Ferrite 1.06A T R Download PDF datasheet for DR125-331-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Unshielded Wirewound 150nH 10% 100KHz 339Q-Factor Ferrite 55A T R Download PDF datasheet for FP1109B1-R150-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 37uH 20% 2.24A Download PDF datasheet for PE-53932SNL.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 4.2A 1616 T R Download PDF datasheet for IHLP1616ABER1R0M11.pdf |