| Part Number | NRS6045T 100MMGK |
|---|---|
| Manufacturer | TAIYO YUDEN |
| Quantity in stock | 328670 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 2.4A 2424 T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | NRS6045T 100MMGK |
| Datasheet download |
| Part Number | NRS6045T 100MMGK |
|---|---|
| Product Dimensions | 6.2 x 6.2 x 4.5 mm |
| Operating Temperature | -25 to 125 °C |
| Package/Case | 2424 |
| Protection Style | Shielded |
| Technology | Wirewound |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 6.2 mm |
| Product Height | 4.5 mm |
| Product Length | 6.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-NRS6045T 100MMGK |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Ind Choke 220uH 30% 100KHz Ferrite 200mA 1812 Blister T R Download PDF datasheet for B82799C224N1.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 1.5uH 20% 1KHz 35Q-Factor Ferrite 6.4A T R Download PDF datasheet for SDR1006-1R5ML.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz 11Q-Factor Ferrite 2A T R Download PDF datasheet for SRR4011-2R2YL.pdf |
|
Abracon | Ind Chip Bead Shielded Multi-Layer 240Ohm 25% 100MHz Ferrite 125mA 0402 T R Download PDF datasheet for ACML-0402-241-T.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 200nH 20% 100KHz Powdered Iron 22.2A T R Download PDF datasheet for HCM0503-R20-R.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded 450nH 20% 100KHz 8.1A T R Download PDF datasheet for MPIA4040R4-R47-R.pdf |
|
Abracon | Ind Power Shielded 33uH 20% 100KHz 610mA 1616 T R Download PDF datasheet for ASPI-0418S-330M-T3.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind Power Chip Shielded Multi-Layer 4.7uH 20% 1MHz Ferrite 700mA 1206 Embossed T R Download PDF datasheet for LQM31PN4R7M00L.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 210nH 10% 100KHz Ferrite 68A 5050 T R Download PDF datasheet for FP1308-R21-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 10.2uH 10% 12.5A 22.23 X 19.05 X 12.2mm T R Download PDF datasheet for PA2050.103NLT.pdf |