| Part Number | ELLATV6R8N |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 178970 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Shielded Wirewound 6.8uH 30% 100KHz 4A Embossed Carrier T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ELLATV6R8N |
| Datasheet download |
| Part Number | ELLATV6R8N |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Package/Case | 10.5 X 10.5 X 4.5 |
| Product Dimensions | 10.5 x 10.5 x 4.5 mm |
| Type | Power Choke |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Technology | Wirewound |
| Tolerance | 30 % |
| Protection Style | Shielded |
| Lead Finish | Tin |
| Product Depth | 10.5 mm |
| Product Height | 4.5 mm |
| Product Length | 10.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ELLATV6R8N |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NIC Components | Ind High Current Chip Bead 330Ohm 25% 100MHz Ferrite 2.5A 0805 T R Download PDF datasheet for NCB-H0805A331TR250F.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 680nH 20% 100KHz 35A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050FDERR68M01.pdf |
|
API Delevan | ROHS, SURFACE MOUNT, UNSHIELDED INDUCTOR Download PDF datasheet for 1812R-472J.pdf |
|
Bourns | Ind Power Bobbin Core 39uH 15% 1KHz Ferrite 800mA T R Download PDF datasheet for PM54-390L-RC.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 467.1uH 1868uH 20% 100KHz Ferrite 850mA 427mA T R Download PDF datasheet for DRQ127-471-R.pdf |
|
API Delevan | ROHS, SURFACE MOUNT, POWER INDUCTOR, 120 Download PDF datasheet for P1812R-124K.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded 3.3uH 20% 100KHz 6A 2525 T R Download PDF datasheet for IHLP2525CZER3R3M01.pdf |
|
AVX | Ind RF Chip Thin Film Multilayer 4.7nH 0.1nH 450MHz 13Q-Factor Ceramic 250mA 0402 T R Download PDF datasheet for L04024R7BHNTR.pdf |
|
SHENZHEN SUNLORD ELECTRONICS | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.3A Tape Download PDF datasheet for SWPA3015S4R7MT.pdf |
|
Eaton | Ind Power Metal Foil 2.2uH 20% 300KHz Ferrite 55.5A Bulk Download PDF datasheet for HC3-2R2-R.pdf |