| Part Number | ETQP6F1R8BFA |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 890620 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Coil 1.71uH 20% 100KHz 14A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ETQP6F1R8BFA |
| Datasheet download |
| Part Number | ETQP6F1R8BFA |
|---|---|
| Test Frequency | 100 kHz |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Package/Case | 12.9 X 12.8 X 6 |
| Product Dimensions | 12.9 x 12.8 x 6 mm |
| Lead Finish | Tin|Tin/Copper |
| Product Depth | 12.8 mm |
| Product Height | 6 mm |
| Product Length | 12.9 mm |
| Replacement Part Number | PART-ETQP6F1R8BFA |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 2.2uH 30% 100KHz Ferrite 6.3A T R Download PDF datasheet for SRN8040-2R2Y.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 20% 100KHz Ferrite 1.8A 2020 T R Download PDF datasheet for SD25-100-R.pdf |
|
Pulse | Ind Power Wirewound 114uH 20% 2.22A T R Download PDF datasheet for PE-54037SNLT.pdf |
|
Eaton | Ind Power Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz Ferrite 5.28A T R Download PDF datasheet for DR73-1R0-R.pdf |
|
Panasonic | Ind Power Choke Shielded Wirewound 22uH 20% 100KHz 2.2A Embossed Carrier T R Download PDF datasheet for ELLATV220M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 100uH 20% 100KHz Ferrite 700mA T R Download PDF datasheet for SRN6045-101M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 68uH 20% 100KHz 19Q-Factor Ferrite 1.5A T R Download PDF datasheet for SRR1240-680M.pdf |
|
Bourns | Ind Common Mode Choke 5mH 2A T R Download PDF datasheet for PM3700-60-RC.pdf |
|
Sumida | Ind Power Shielded Wirewound 10uH 30% 100KHz Ferrite 550mA 1515 Carrier T R Download PDF datasheet for CDRH3D16NP-100NC.pdf |
|
Laird | Ind Chip Bead 300Ohm 100MHz Ferrite 200mA 0402 T R Download PDF datasheet for LI0402B301R-10.pdf |