| Part Number | ETQP5M100YFK |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 120260 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Choke Wirewound 10uH 20% 100KHz Metal 6.7A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | ETQP5M100YFK |
| Datasheet download |
| Part Number | ETQP5M100YFK |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Tolerance | 20 % |
| Supplier Package | SMD |
| Product Dimensions | 8.5 × 8 × 5.4 |
| Technology | Wirewound |
| Lead Finish | Tin |
| Pin Count | 2 |
| Core Material | Metal |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 8 mm |
| Product Height | 5.4 mm |
| Product Length | 8.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-ETQP5M100YFK |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | POWER INDUCTOR 10UH Download PDF datasheet for MPI4020V2-100-R.pdf |
|
Bourns | Ind Power Bobbin Core 47uH 20% 100KHz Ferrite 1.6A T R Download PDF datasheet for PM3340-470M-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 82uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 1A T R Download PDF datasheet for SDR1006-820KL.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 1uH 20% 100KHz 9.2A 2020 T R Download PDF datasheet for IHLP2020CZER1R0M01.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 47nH 188nH 15% 1MHz Ferrite 37A 16A T R Download PDF datasheet for FP2-D047-R.pdf |
|
Abracon | Ind RF Unshielded 47nH 10% 300MHz 70Q-Factor Air 320mA T R Download PDF datasheet for AIAC-0805C-47NK-T.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 320nH 10% 100KHz Ferrite 68A 5050 T R Download PDF datasheet for FP1308-R32-R.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Chip Bead 300Ohm 25% 100MHz Ferrite 1A 0603 T R Download PDF datasheet for MH1608-301Y.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 22uH 20% 1KHz 16Q-Factor Ferrite 700mA T R Download PDF datasheet for SRR0603-220ML.pdf |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Wirewound 470nH 20% 100KHz 41A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050FDERR47MA1.pdf |