ERA2AEB5902X Panasonic
ERA2AEB5902X Images
Please contact us for more photos of ERA2AEB5902X
Part Number ERA2AEB5902X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Metal Film 0402 59K Ohm 0.1% 1 8W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Punched Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA2AEB5902X
Datasheet download ERA2AEB5902X.pdf
Request Quotation for ERA2AEB5902X
ERA2AEB5902X Specifications
Part Number ERA2AEB5902X
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35
Power Rating 0.125 W
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Termination Style Wraparound
Resistance Value 59 kOhm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Supplier Package 0402
Tolerance 0.1 %
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm