ERA3AED163V Panasonic
ERA3AED163V Images
Please contact us for more photos of ERA3AED163V
Part Number ERA3AED163V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 16K Ohm 0.5% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA3AED163V
Datasheet download ERA3AED163V.pdf
Request Quotation for ERA3AED163V
ERA3AED163V Specifications
Part Number ERA3AED163V
Tolerance 0.5 %
Lead Finish Tin
Power Rating 0.1 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Style Molded
Resistance Value 16 kOhm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm
Product Weight 2 mg
Replacement Part Number PART-ERA3AED163V
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERA3AED163V
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
RP 1J 976R 0.1% 15PPM 250 RL