ERA8AEB202V Panasonic
ERA8AEB202V Images
Please contact us for more photos of ERA8AEB202V
Part Number ERA8AEB202V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 2K Ohm 0.1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERA8AEB202V
Datasheet download ERA8AEB202V.pdf
Request Quotation for ERA8AEB202V
ERA8AEB202V Specifications
Part Number ERA8AEB202V
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.6 mm
Tolerance 0.1 %
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Power Rating 0.25 W
Case Size 1206
Resistance Value 2 kOhm
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm