ERJ12SF51R1U Panasonic
ERJ12SF51R1U Images
Please contact us for more photos of ERJ12SF51R1U
Part Number ERJ12SF51R1U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2010 51.1 Ohm 1% 3 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ12SF51R1U
Datasheet download ERJ12SF51R1U.pdf
Request Quotation for ERJ12SF51R1U
ERJ12SF51R1U Specifications
Part Number ERJ12SF51R1U
Resistance Value 51.1 Ohm
Power Rating 0.75 W
Product Dimensions 5 x 2.5 x 0.6 mm
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 5 mm