ERJ14NF1690U Panasonic
ERJ14NF1690U Images
Please contact us for more photos of ERJ14NF1690U
Part Number ERJ14NF1690U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 169 Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ14NF1690U
Datasheet download ERJ14NF1690U.pdf
Request Quotation for ERJ14NF1690U
ERJ14NF1690U Specifications
Part Number ERJ14NF1690U
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 169 Ohm
Lead Finish Tin
Power Rating 0.5 W
Rad Hard No
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm
Product Weight 16 mg
Replacement Part Number PART-ERJ14NF1690U
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJ14NF1690U
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thick Film 0603 1K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD