MCR01MZPF3482 ROHM
MCR01MZPF3482 Images
Please contact us for more photos of MCR01MZPF3482
Part Number MCR01MZPF3482
Manufacturer ROHM
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description RESISTORS 0402 1%
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCR01MZPF3482
Datasheet download MCR01MZPF3482.pdf
Request Quotation for MCR01MZPF3482
MCR01MZPF3482 Specifications
Part Number MCR01MZPF3482
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Resistance Value 34.8 kOhm
Family MCR
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Packaging Paper Tape and Reel
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Termination Style Wraparound
Lead Free Yes
Rad Hard No
Type Thick Film
Case Style Molded
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm