ERJ14NF2741U Panasonic
ERJ14NF2741U Images
Please contact us for more photos of ERJ14NF2741U
Part Number ERJ14NF2741U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1210 2.74K Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ14NF2741U
Datasheet download ERJ14NF2741U.pdf
Request Quotation for ERJ14NF2741U
ERJ14NF2741U Specifications
Part Number ERJ14NF2741U
Power Rating 0.5 W
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 0.6 mm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 2.74 kOhm
Lead Finish Tin
Product Depth 2.5 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 3.2 mm
Product Weight 16 mg
Replacement Part Number PART-ERJ14NF2741U
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for ERJ14NF2741U
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thin Film 0805 61.9K Ohm 0.1% 1 10W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD T R