ERJ1TNF82R0U Panasonic
ERJ1TNF82R0U Images
Please contact us for more photos of ERJ1TNF82R0U
Part Number ERJ1TNF82R0U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 82 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1TNF82R0U
Datasheet download ERJ1TNF82R0U.pdf
Request Quotation for ERJ1TNF82R0U
ERJ1TNF82R0U Specifications
Part Number ERJ1TNF82R0U
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 2512
Resistance Value 82 Ohm
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Power Rating 1 W
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Case Style Molded
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm