ERJ1TYJ9R1U Panasonic
ERJ1TYJ9R1U Images
Please contact us for more photos of ERJ1TYJ9R1U
Part Number ERJ1TYJ9R1U
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 2512 9.1 Ohm 5% 1W -100ppm \u00b0C to 600ppm \u00b0C Molded SMD SMD Embossed Carrier T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ1TYJ9R1U
Datasheet download ERJ1TYJ9R1U.pdf
Request Quotation for ERJ1TYJ9R1U
ERJ1TYJ9R1U Specifications
Part Number ERJ1TYJ9R1U
Temperature Coefficient -100 to 600 ppm/°C
Case Size 2512
Power Rating 1 W
Resistance Value 9.1 Ohm
Case Style Molded
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Product Dimensions 6.4 x 3.2 x 0.6 mm
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Product Depth 3.2 mm
Product Height 0.6 mm
Product Length 6.4 mm