ERJ2RKF6653X Panasonic
ERJ2RKF6653X Images
Please contact us for more photos of ERJ2RKF6653X
Part Number ERJ2RKF6653X
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0402 665K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ2RKF6653X
Datasheet download ERJ2RKF6653X.pdf
Request Quotation for ERJ2RKF6653X
ERJ2RKF6653X Specifications
Part Number ERJ2RKF6653X
Mounting Surface Mount
Case Size 0402
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 665 kOhm
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Product Dimensions 1 x 0.5 x 0.35 mm
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Product Depth 0.5 mm
Product Height 0.35 mm
Product Length 1 mm