ERJ3EKF19R1V Panasonic
ERJ3EKF19R1V Images
Please contact us for more photos of ERJ3EKF19R1V
Part Number ERJ3EKF19R1V
Manufacturer Panasonic
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 19.1 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Punched Carrier T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level ERJ3EKF19R1V
Datasheet download ERJ3EKF19R1V.pdf
Request Quotation for ERJ3EKF19R1V
ERJ3EKF19R1V Specifications
Part Number ERJ3EKF19R1V
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Resistance Value 19.1 Ohm
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Tolerance 1 %
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm